מיסטר אינגליש- לימוד אנגלית, שיעורים פרטיים באנגלית, תרגום לאגנלית ושירותי תמלול ועריכה לשונית באנגלית

?Irregular Verbs – How To Learn

כיצד ללמוד פעלים לא רגילים

רוב הפעלים באנגלית אינם רגילים (Irregular Verbs).
אי אפשר להימנע מפעלים לא רגילים אם את/ה מדברים או כותבים באנגלית.
יתר על כן, פעלים מסוג זה יכולים לחשוף אם הדובר או הכותב/ת הם בעלי אנגלית שפת אם.
אדם ששפת אימו היא אנגלית, השימוש הנכון בפעלים לא סדירים מראה גם רמת חינוך של אדם.
למזלכם, ישנם המון מאמרים דקדוקיים מועילים שיכולים לעזור לכם להבהיר שאלות שעלולות לעלות אצלכם במהלך הלמידה של הנושא הסופר חשוב הזה. עם זאת, אם אינכם דוברי אנגלית שפת אם, המשימה ללמוד פעלים לא רגילים מורכבת יותר עבורכם. בפוסט זה אנו ב- מיסטר אינגליש ננסה להקל עליכם על התהליך הזה ונמצא דרכים חדשות כיצד תוכלו ללמוד פעלים לא רגילים.

פעלים רגילים ולא רגילים באנגלית (Regular and Irregular Verbs) מה ההבדל?

בשפה האנגלית יש רק שני סוגים של פעלים בהקשר זה – רגילים ולא רגילים. ולפני שנכנס לתחום של פעלים לא רגילים, נבין ראשית את עיקרי הפעלים הרגילים:
פעלים רגילים נקראים כך, מכיוון שהם עוקבים אחר התבנית הרגילה. הם מקפידים על כלל אחד הקובע כי אם ברצונכם ליצור צורת עבר של פועל, עליכם להוסיף d/-ed/-ied- בסופו של הפועל. לדוגמה:

Julie smiled to her new friend.
They never closed the door to their house.

לעומת זאת, פעלים לא רגילים (Irregular Verbs) נקראים כך, מכיוון שהם אינם פועלים לפי הכללים שנקבעו. לכל אחד מהפעלים הלא רגילים יש דרך משלו ליצור את צורת העבר שלו
(Past Simple and Past Participle – V2/V3). לדוגמה:

The children ran away to hide from the cold rain.
I saw him yesterday on my way to work.

כפי שהוזכר קודם, רוב הפעלים בשפה האנגלית אינם רגילים. למעשה, אפילו הפעלים הנפוצים ביותר הם לא רגילים, למשל הפעלים TO BE/TO HAVE. יש כ -200 מהם, ואם סופרים את הצורות שלהם שכוללות תחילית, הרשימה יכולה להגיע ליותר מ- 600 פעלים לא רגילים. יהיה קשה מאוד ולא באמת צריך לשנן את כולם. אתה יכול לדבר ולכתוב בצורה מושלמת אם תלמדו רק את הפעלים הלא רגילים הנפוצים ביותר. עם זאת, אם את/ה סקרנים לראות את הרשימה המלאה, אתם תמיד יכולים למצוא אותה ברשת.

The 50 Most Common Irregular Verbs in English 

אז כיצד ללמוד פעלים לא רגילים?

השאלה שמטרידה את דעתם של מרבית הלומדים באנגלית היא 'כיצד ללמוד פעלים לא רגילים?'
ככל הנראה המורים שלכם אומרים לכם שאתם רק צריכים לשנן אותם. נכון, אין דפוס או כלל מיוחד שתוכלו ללמוד בכדי לדעת כיצד להטות כל פועל. ובסופו של דבר, שינון הוא הבחירה היחידה שיש לכם.
עם זאת, ישנן דרכים שונות שתוכלו לעשות זאת. בואו נעבור על היעילות ביותר:

קריאה (READING)
כפי שנאמר, קריאה היא הסוג הטוב ביותר של למידה. כשאתם קוראים ספרים, מאמרים או פוסטים באנגלית על דקדוק, אתם בהכרח נתקלים בפעלים לא רגילים. זו אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד מכיוון שהמילים נמצאות בשימוש בהקשר מסוים, וככה המוח שלנו זוכר את הדברים;

כְּתִיבָה (WRITING)
אם אתם משתמשים בפעלים לא רגילים כשאת כותבים, זה מרתק את הזיכרון שלכם בצורה הפעילה ביותר. זה יבטיח שהמילים שנלמדו כך יישארו איתכם לנצח. כל שעליכם לעשות הוא לקחת פועל לא רגיל וליצור משפט באמצעות הפועל הזה בהקשר מסוים;

כרטיסיות (FLASHCARDS)
זו השיטה עבור אנשים עסוקים מאוד. אתם יכולים לקנות כרטיסיות מוכנות בחנות הספרים או להוריד ערכה להדפסה באופן מקוון. עם זאת, עדיף שתייצרו אותם בעצמכם מכיוון שזו תהיה למידה נוספת עבורכם. תזדקקו לערימת ניירות מרובעים קטנים. מצד אחד אתם כותבים את צורת הבסיס של הפועל, ובצד השני הפועל בצורת העבר – Past Simple והפועל בצורת ה- Past Participle. קחו איתכם את הקלפים כשאתם הולכים לבית הספר/לקולג'/לאוניברסיטה או לעבודה, אתם תוכלו לשנות אותם כשאתם בתחבורה ציבורית או מחכים בתור בסופרמרקט.

פעלים לא רגילים הם חלק מובנה מהשפה האנגלית, ובין אם תרצו ללמוד אותם או לאו, לא תוכלו לכתוב חיבור נכון או לנהל שיחה בלעדיהם. עם זאת, תהליך שינון פעלים לא רגילים לא צריך להיות בהכרח קשה ומכאיב.

יש לקוות, לאחר שקראתם מאמר זה, שהבנתם כיצד פעלים לא רגילים עובדים ומדוע אנו זקוקים להם. ושיטות מעטות אלה מלמעלה יעזרו לכם להפוך את הלמידה לכזו שתהיה ללא מאמץ ומוצלחת עבורכם. ואם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מטים את הפעלים שנמצאים בדפים שלכם בצורה נכונה, אתם תמיד יכולים ליצור איתנו קשר והעורכים שלנו ב- מיסטר אינגליש יעזרו לכם בכך במחיר הוגן וסביר.

IRREGULAR VERBS BY FAMILIES

…Test yourselves

Irregular Verbs | ENGLISH PAGE

לכל שאלה נוספת בעניין שיעורים פרטיים באנגלית/תרגום/עריכה/תמלול/שכתוב, ניתן ליצור עימנו קשר בכל אחת מהדרכים הבאות: