לימוד אנגלית

זה מיסטר אינגליש

שיעורים באנגלית שיעזרו לכם להעמיק את הידע בשפה האנגלית.

הפועל TO BE – להיות

באנגלית, לפעלים יש מקום חשוב מאוד בתקשורת בין בני אדם, הם אלה שאחראים לביטוי פעולות. מילים כמו JUMP, RUN, SPEAK… כל אלה הן דוגמאות נפוצות וברורות לפעלים המתארים פעולה שעשה הנושא/הגוף. עם זאת, קיים פועל אחד שנעשה בו הכי הרבה שימוש בשפה האנגלית: הפועל TO BE.
עבור ילדים, לימוד הפעלים (ובמיוחד זה) עשוי להיות משימה קשה.
פעלים הם מושגים שילדים מסוימים עשויים להתקשות לתפוס אותם, אך דרך חזרה מתמדת באמצעות פעילויות ותרגילים שונים, למידה של פועל זה יכולה להיות קלה ואפילו מהנה! הקטנים חייבים ללמוד את השימושים של הפועל TO BE, אחרי הכל, משתמשים בו לעיתים תכופות ולמטרות רבות ומגוונות.

כיצד להשתמש ב- פועל TO BE?
הפועל TO BE הוא פועל המשמש לתיאור משהו או מישהו (חי/צומח/דומם). באנגלית ניתן להשתמש בו כדי לומר דברים שונים על פי ההקשר.
עם זאת, השימוש הנפוץ ביותר בפועל הוא בעת דיבור על שמות, גיל, תחושה, לאומים ומקצועות, במיוחד כשמדברים בזמן הנוכחי (Present Simple).

עם זאת, הדבר המורכב ביותר בפועל הזה הוא שזה אחד הפעלים הלא סדירים בשפה האנגלית.
המשמעות היא שבניגוד לפעלים רגילים, שבקושי משתנים כשמשתמשים בהם כאשר מדברים על נושאים שונים – או אפילו בזמנים שונים – וכשהם כן, הם פועלים לפי דפוס, הפועל TO BE משתנה כמעט לחלוטין ברוב צורותיו.

צורות של TO BE
מכיוון שהפועל TO BE הוא לא סדיר מאוד, הוא כתוב באופנים שונים בהתאם לזמן של הפועל (בין אם הוא נוכח, עבר, עתיד, או אפילו בלשון מעורבים), והוא משתנה גם לפי הנושא. בואו לראות את הצורות שפועל זה יכול ללבוש כאשר משתמשים בהן לצד הנושאים.

צורה בסיסית: BE
זוהי הצורה הבסיסית ביותר של הפועל, וככה אנו יכולים למצוא אותו במילון. הוא משמש בעיקר בעת שימוש בציווי, וגם כפועל בצורתו הבסיסית.
חלק מהדוגמאות הן:
* היה נחמד לאחותך! (ציווי)
* אני אוהב להיות בבית שלי. (פועל בצורתו הבסיסית)

מעוניינים בשיעור פרטי באנגלית? השאירו פרטים.

מעוניינים ללמוד אנגלית?

מיסטר אינגליש מציע שיעורים פרטיים באנגלית לכל הגילאים ובכל הרמות. בין אם אתם הורים שיודעים שלימוד אנגלית הוא אחד הדברים החשובים ביותר כיום לילדינו, או שאתם מעוניינים לשפר את רמת האנגלית שלכם,

Let's talk